Arçelik Çamaşır Makinem İle İlgili Yaşadığım Sorun

  • Home
  • Genel
  • Arçelik Çamaşır Makinem İle İlgili Yaşadığım Sorun

Sizlere yaklaşık 1 ay kadar önce başımdan geçen bir olayı aktarmak istiyorum. Çamaşır makinem o dönemlerde çalışırken çok gürültü çıkarıyor ve sallanıyordu. Bu durumun normal olmadığını fark etmem birkaç yıkama kadar sürdü. Çamaşır makinemin bozulduğu düşüncesiyle hemen o esnada devam eden yıkamayı durdurdum ve makineyi boşalttım. Daha sonra hemen çamaşır makinemi aldığım bayinin bana verdiği servis numarasını aradım. O numara beni Arçelik Servis Karşıyaka’ ya yönlendirdi. Telefonda konuştuğum servis görevlisi sorunun ne olduğunu anlamak adına bana makinem ile ilgili sorular sordu. Soru cevap kısmını tamamladıktan sonra çamaşır makinemin ertesi gün evimden alınacağını söyledi. Dediği gibi ertesi gün öğlen saatlerinde Arçelik Servis Karşıyaka’ dan görevliler gelip çamaşır makinemi teslim aldı. Bu aşamadan sonra bende internetten çamaşır makinelerinin ömrünü uzatmak adına yapılması gerekenleri araştırmaya başladım. Elde ettiğim bilgileri yazının devamında sizlerle paylaşacağım. 5 iş günü sonunda çamaşır makine evime kadar tekrar getirildi ve montaj işlemi yapıldı. Makinemi çalıştırdığımda tıpkı ilk günkü sessizliğinde çalışıyordu. Benimle bu denli yakından ilgilendikleri için ve işlerini iyi yaptıkları için Arçelik Servis Karşıyaka çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Şimdi sizlere çamaşır makinenizin ömrünü uzatmak adına birkaç tavsiyede bulunacağım.

Makinenizi Gerektiğinde Çalıştırın
Çamaşır makinenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız onu sık sık ve az çamaşır bulundurarak çalıştırmaktan kaçının. Çünkü az çamaşırla çalışan makine sadece gövdesini döndürmekte ve yıkama işlemi için ekstra gayret sarf etmektedir. Çamaşır makinenizi aşırı doldurarak çalıştırmaktan da kaçınmalısınız. Ayrıca çamaşır makinenize normalden fazla deterjan koyma konusunda da dikkatli olmalısınız. Çünkü aşırı olan deterjan makinede kalmakta ve teknik donanıma zarar verebilmektedir. Asla unutmamanız gereken bir şey vardır. Çok deterjan iyi yıkamaz. Bu durumu asla unutmamalısınız.

Servisi Aramaktan Çekinmeyin
Arçelik Servis Karşıyaka çalışanlarının bana söylediği gibi makineniz ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda servisi aramaktan çekinmeyin. Çünkü servis çalışanları oldukça sıcakkanlı ve yardımsever insanlardır. Arçelik Servis Karşıyaka görevlileri işlerini çok iyi yapan profesyonellerden oluşmaktadır. Üstelik gayet hızlı işlemler gerçekleştirmektedirler.

Leave a Comment