Bilgi: Bu Sıcak Günlerde Bosch Klimalarınız İçin Küçük Tüyolar

  • Home
  • Genel
  • Bilgi: Bu Sıcak Günlerde Bosch Klimalarınız İçin Küçük Tüyolar

Bugün sizlere Bosch marka klimamla ilgili yaşamış olduğum sorundan bahsedeceğim. Bilindiği üzere yaz aylarında klimanın önemi son derece büyük ve bu nedenle ben de yaz aylarını klimasız geçiremeyenlerdenim. Yine sıcak bir Temmuz ayında evimde televizyon izlerken, birden bire klimamın yavaşça vermiş olduğu serin havayı kestiğini fark ettim. Klimam, artık serin bir hava vermek yerine kötü kokulu ve herhangi bir etkisi olmayan hava veriyordu. Hemen elime kumandayı kaptım ve ayarlarla bu durumun düzeleceğini düşündüm. Ancak ne kadar ayar yaptıysam ve ne kadar kumanda ile uğraştıysam sorun aynı şekilde devam ediyordu. Ben de bu sorunun çözümü için klimayı açıp kapatmaya karar verdim. Ancak bu yol da işe yaramadı ve klimam hem ortaya kötü koku saçıyordu hem de hava sıcaklığına etkisi olmayan bir hava veriyordu. Arkadaşımın da tavsiyesiyle birlikte Bosch Buca servisinden bu konuda yardım istedim.

Klima Bakımlarını Zamanında Yapmak, Klimanın Ömrünü Uzatacaktır
Klimayı alalı çok uzun bir zaman olmuştu ve gayet memnundum. Ancak klimalarında düzenli olarak bakıma girdiği konusunda herhangi bir bilgi sahibi değildim ve bu nedenle klima bakımını yaptırmayı aklımın ucundan bile geçirmedim. Sorun nedeniyle servisi aradım ve Bosch Buca servisi en kısa süre içerisinde evime geldi. Klimayı biraz inceledikten ve sorunu çözmeye çalıştıktan sonra bu klimanın çok bakımsız kaldığını dile getirdiler. Bu nedenle de çeşitli aksamlarının kullanım ömrünü doldurduğunu ve bu nedenle böyle bir soruna yol açtığını söylediler. Klimanın zarar görmüş olan aksamları değiştirildi ve bir güzel klimanın bakımı yapıldı. Sonrasında ise klimayı kullanmaya başladım ve klimam son zamanlara göre daha iyi çalışıyordu.

Klimalar Mutlaka Belirli Aralıklarla Dinlendirilmeli
Klimaya ayrı bir ilgim olduğundan dolayı, evimde sürekli olarak klima açıktı. Bulunduğum oda ister serin olsun ve ister serin olmasın, klima kullanımın her zaman için en üst seviyedeydi. Üstüne bir de klima bakımlarını aksatmam, bu sorunun tuzu biberi olmuştu. Evime gelen Bosch Servis Buca çalışanları, klimanın günde en az 2 ya da 3 defa dinlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Öte yandan düzenli olarak klima bakımlarının yapılmasının ardından, bu tür sorunların ortadan kalkacağını da eklediler. Klimanın dinlenmesi, kullanım ömrü bakımından büyük bir katkı sağlarken, aynı zamanda performansının da bozulmamasına neden oluyormuş.

Klimaların Güçlü Bir Enerji Kaynağından Elektrik Almaları Gerekli
Bilindiği üzere eve klima takılırken, klimalar için özel bir elektrik sistemi döşenmektedir. Eğer elektrik tesisatınızda ciddi bir denge problemi varsa ve akımın düzensiz olduğundan şüpheleniyorsanız, bu konuda klimanızı monte eden kişileri uyarmanız gerekmektedir. Öte yandan elektrik ustalarında da bu konuda destek almak faydalı olacaktır. Bosch Servis Buca personeli, düzenli şekilde elektrik alan klimaların, her zaman için daha iyi performans gösterdiklerini ve daha uzun süreli çalıştıklarını dile getirdi.

Leave a Comment