Hayatımızı Kolaylaştıran Araba Aksesuarları

bagaz-havuzuHepimiz arabamızı çok seviyoruz. Arabamızı en verimli şekilde kullanmak bizim için çok önemli. Artık arabamızı istediğimiz gibi kişiselleştirebiliyor, çeşitli aksesuarlar kullanıp daha işlevsel ve fonksiyonel hale getirebiliyoruz. Görsel anlamda ve konfor anlamında da yine aksesuarlarda yardım alıp arabamızı güzelleştirebiliyoruz. Ve daha arabanın bir çok yerinde kullanılabilecek yüzlerce çeşit farklı aksesuar ile arabanın kullanımı artık daha kolay.

Telefon tutucular, navigasyon cihazları, bagaj havuzu, koltuk minderleri gibi bir çok şey aksesuar olarak geçiyor. Yani arabayı satın aldığımızda fabrikadan çıktığı halde arabada bulunmayan her türlü şeye aksesuar deniyor. Biz de aksesuar kullanarak arabamızı bir nevi modifiye etmiş oluyoruz. Cam filmi, neon lamba, ön konsol süsleri gibi bir çok aksesuar ile arabamızı diğer arabalardan farklı, kişisel bir araç haline getiriyoruz. Bu aksesuarların her biri farklı işlere yarıyor ve bazıları görsel amaçlı kullanılırken bazıları güvenlik ya da performans amaçlı kullanılıyor. Örneğin torpido kaplama yaptırarak hem torpidonuza güzel bir görüntü kazandırabiliyorsunuz hem de kaza anında torpidonun parçalanmasını engelleyebiliyorsunuz. Ya da direksiyon simidine kılıf takıp direksiyonun parçalanmasını engelleyebiliyorsunuz.

Arabada telefonla konuşmak ya da mesajlaşmak çok tehlikeli olabileceği için, telefon için üretilen telefon tutucular kullanılmalı ki hayati bir tehlike meydana gelmesin. çeşitli araç şarj kitleriyle arabanın çakmak kısmını kullanarak cep telefonunuzu ya da navigasyon cihazı gibi aletleri şarj edebiliyorsunuz. Çeşitli süsler, boyalar, yazılar ile arabanızı süsleyip daha renkli ve kişisel hale getirme şansınız var. Ya da spor amortisör kullanıp arabanızı daha yere yakın gösterip daha sportif bir imaj ortaya koyabiliyorsunuz. Bu işlem aynı zamanda performansı da etkiliyor çünkü yere yaklaşan araba savrulmalardan daha az etkileniyor ve yol tutuşu artıyor.
Bazı aksesuarların ise arabada bulunması zorunlu. Örneğin yangın söndürme tüpü ya da trafik bagaj kiti gibi. İlk yardım çantası da bulunması zorunlu aksesuarlar arasında. Tabii ki yedek lastik ve lastik değiştirme ekipmanları da olmalı.

Telefon tutucu, cam filmi, bagaj havuzu gibi aksesuarlar bir çok işe yarayan aksesuarlardır.
Bagaj Havuzu: http://www.arabamaraba.com/K128,bagaj-havuzu-paspaslari.htm

Leave a Comment