Küçük Banyolara Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri ile hem kullanışlı hem de şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Küçük banyolarda bazı alanların kullanıma katılması depolama alanı yaratabilmek adına önemlidir. Banyolarda bulunan tüm yapı elemanlarının doğru bir şekilde konumlandırılmasıyla küçük banyolarda birçok alan yaratılabilir. Genel itibariyle bu tip banyolarda duşa kabin kullanımı tercih edilecektir. Raf sistemlerinin tercih edilmesi küçük banyoları daha fazla küçültecek olan dolap kullanımından sizi kurtaracaktır. Küçük banyolarda açık renk tercih ederek banyonun daha ferah görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda ayna kullanımı da banyonuza derinlik kazandıracaktır.

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri içerisinde işlevselliğin ön planda olması önemlidir. Örneğin kullanacağınız aynanın dolaplı olarak seçilmesi banyodaki işlevselliği arttıracak bir uygulamadır. Banyoyu olduğundan daha geniş göstermenin diğer bir yöntemi ise derinlik taşıyan üç boyutlu duvar kağıtları kullanmaktır. Suya ve neme dayanıklı olarak seçilecek bu duvar kağıtları hem şık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacak hem de banyoya geniş bir görüntü kazandıracaktır.

Açık nizam dolap kullanımı da küçük banyolara dekorasyon fikirleri arasında tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu tip bir kullanımda banyoyu olduğundan daha geniş gösterecek bir uygulamadır. Zemin ve duvarlarda birbirine uyumlu açık renk fayanslar tercih etmenin yanında bu tip banyolarda aydınlatmanın daha güçlü olması gerekmektedir. Banyoya seçilecek duşa kabin buzlu cam değil normal cam olarak tercih edilirse bu da banyoyu olduğundan daha geniş gösterecek bir diğer uygulama olacaktır.

Leave a Comment