Yazlık Evlere Salon Fikirleri

Dinlenme ve tatil amaçlı kullanılan yazlık evlere salon dekorasyonu yapmak için öncelikle sizi neyin daha fazla dinlendirdiğini keşfetmeniz yerinde olacaktır. Genel olarak yazlık evlerde rustik dekorasyon seçenekleri daha fazla kullanılmaktadır. Bu dekorasyonun doğal bir görüntü oluşturması, pastel renklerle tasarlanıyor olması sebebiyle yazlık evlerdeki ambiyansı en iyi şekilde yansıtacak stil budur. Rustik dekorasyon ahşapların, cam malzemelerin ve doğal görünüme sahip her türlü eşyanın kullanıldığı dekorasyon biçimidir. Bu dekorasyonun yapılabilmesi için perdelerden zemine kadar her şeyin doğallık içerisinde tanımlanması gerekecektir.

Bundan başka yazlık evlere salon fikirleri içerisinde tercih edilen stil modern mobilyaların kullanıldığı ve rustik aksesuarlarla desteklenmiş tasarımlardır. Modern mobilyalar şıklığı yansıtmanın en kolay yolunu sunarken, yazlık ev olması sebebiyle doğal aksesuarlar seçerek dekorasyon tamamlanabilir. Yazlık ev dekorasyonu yapabilmek için evin konumu ve bulunduğu yer de önemli olmaktadır. Örneğin eviniz deniz kenarına yakın bir konumdaysa dekorasyon tercihlerinizi paslanma ihtimali olan metal akşamlardan yana kullanmamalısınız.

Yazlık evlere salon fikirleri içerisinde tercihlerde ön plana çıkan bir diğer kullanım ise Akdeniz tarzı dekorasyondur. Yazlık evler genel itibariyle Akdeniz’e yakın yerlerde olduğu için dekorasyonlarda bu tarz öne çıkmaktadır. Rustik dekorasyonla karıştırılma ihtimali olsa da Akdeniz dekorasyonunu farklı kılan en önemli özellik bolca çiçek ve çiçek detaylı ürünün kullanılmasıdır. Kaba sıva duvarlar, hasır koltuklar, çiçekli döşemelik kumaşlar bu dekorasyonda öne çıkmaktadır.

Leave a Comment